8 tulemust sõnale ‘kütused’

Enerhack, TalTech ja SW Energia

Enerhack’i missiooniks on tõsta inimeste teadlikkust energiakasutuse ja kliimamuutuste teemadel, õpetades kõikidele vanuserühmadele energiakasutuse tähtsust ja edasijõudnud puhta energia tehnoloogiaid. Septembris viisid Enerhack ja Taltechi Energiatehnoloogia Instituut koostöös Eesti Soojustehnikainseneride Seltsi ja Eesti Jõujaamade ja Kaugkütteühinguga läbi “Soojusenergeetika inseneride täiendkoolituse”. 4-päevase koolituse lõpuks sooritasid osalejad testi, mis hõlmas kogu koolituse valdkondi: SW Energia arendusjuht Vadim Nogtev ja…

Vaata lisa

Hakkpuit kui jätkusuutlik energialahendus

Hakkpuit kui jätkusuutlik energialahendus Küttesüsteemide areng ja jätkusuutlikkus on tänapäeva maailmas üha olulisem teema, millele tähelepanu pöörata. Kuna fossiilkütuste kasutamise mõju keskkonnale on üha rohkem uuritud ning negatiivsed mõjud on esile kerkinud, siis on hakatud otsima alternatiivseid energialahendusi, mis oleksid keskkonnasõbralikumad ja jätkusuutlikumad. Üheks selliseks lahenduseks on hakkpuit.  Jätkusuutlike energialahenduste olulisus Jätkusuutlikud energialahendused pakuvad mitmeid…

Vaata lisa

Parim alternatiiv kallile gaasile on kohalik põlevkiviõli

Ajal, mil gaasi hind muutub kallimaks juba igapäevaselt, on kõige õigem lahendus üle minna kohalikule põlevkiviõlile. Tarbijad on siiani eelistanud põlevkiviõlile maagaasi kuna on loodud kuvand, et gaas on keskkonnasõbralik ja murevaba kütus. Mõned arvavad, et see ongi roheline kütus. Mõlemad on tegelikult fossiilsed kütused ja muude võrdsete tingimuste puhul võiks meie kohalik tarbija valida…

Vaata lisa

Tabasalu kaugküttevõrgust

Viimase kahe aastaga on Tabasalu kaugküttevõrguga liitunud tarbijatele toasooja hind alanenud üle 20%. 01. novembrist langes hind veelgi. Tänavu suvest Tabasalu soojaga varustav SW Energia alustab peagi Tabasalu katlamaja ümberehitust täisautomaatseks hakkpuidu katlamajaks, mis on palju keskkonnasäästlikum ja loob eeldused toasooja alandamiseks ka tulevikus. Tabasalu kaugküttevõrku kuulub 27 korterelamut, lisaks vallamaja, kool, lasteaed, spordikeskus, raamatukogu,…

Vaata lisa

Sama hoone on Soomes energiatõhusam kui Eestis, aga kuidas?

Alanud liginullenergiahoonete debatis jääb ametnike suust kõlama väide, et uued hooned peavad saavutama energiatõhususe klassi A, aga kuidas seda tehakse, on arhitektide, projekteerijate ja ehitajate enda lahendada, kirjutab Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu tegevjuht Andrus Pirso. Erilisi juhiseid ja piiranguid ei seata. Peaasi, et hoone kaalutud primaarenergiakasutus oleks nõuetele vastav. Riigiti on lähenemine erinev. Kummalisel…

Vaata lisa

Eesti Päevalehes: Eelistaksite kaugküttele gaasikütet? Rahakotti ning planeeti kurnav mõtteviis

Eesti Päevalehes ilmus asjakohane arvamusartikkel kaugkütte kasulikkusest. SW Energia jagab artikli kirjutajaga samu väärtusi. Iga vastutustundlik soojatootja teeb täna endast kõik oleneva, et hoida loodust meie ümber. Selleks on vaja järjepidevalt uuendada tehnoloogiaid ja kasutada loodust säästvaid kütteviise. Vähem oluline ei ole ole ka tarbija jaoks väärtusliku raha kokkuhoidmine. SW Energial on üle 50 biokütusel…

Vaata lisa

Bioenergeetika arengusuunad 2017

Maailma Bioenergia Assotsiatsiooni leedukast president Remigijus Lapinskas prognoosis ajakirjas Bioenergy Insight energeetika arengusuundi aastaks 2017. „2016 oli globaalsetel kliimaläbirääkimistel positiivne aasta. 120 riiki ratifitseerisid Pariisi lepingu, et piirata globaalset soojenemist alla 2°C. Ratifitseerimisega lubasid riigid vähendada fossiilkütuste kasutamist, suurendada energiatõhusust ja rakendada taastuvenergia tehnoloogiaid. Need lubadused muutuvad nüüd tegudeks. Pariisi leping on peamiseks muutuste mootoriks…

Vaata lisa

SW Energia üllatab Ilmatsalu elanikke tasuta soojaga

Raske on uskuda, et Eestis võib praegusel ajal midagi tasuta saada, kuid ligi 400 elanikuga Ilmatsalu alevikus sel suvel nii on. Nimelt ei pea küttevõrguga liitunud elanikud ja asutused maksma kolmel suvekuul tarbevee soojendamise eest mitte sentigi. Järjest odavam Pärast Nõukogude Liidu lagunemist kallinesid fossiilsed kütused ning paljudes kohtades loobuti kaugküttevõrkudest. Vahepealsetel aegadel katsetati nii…

Vaata lisa

Räägi eksperdiga ja küsi nõu

Helista klienditoe numbrile ja anname sinu küsimustele kiirelt vastused.

Tel. 447 7862

Kui soovid infot kirjalikult, jäta meile teade ning võtame esimesel võimalusel ühendust.

Ava kontaktivorm